ПІДВИЩЕННЯ ГЛИБИНИ МОДУЛЯЦІЇ СИГНАЛУ ЛАЗЕРНОГО ДОППЛЕРІВСЬКОГО АНЕМОМЕТРА УЗГОДЖЕННЯМ РОЗСІЯНИХ ХВИЛЬ ЗА ІНТЕНСИВНІСТЮ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.54(2).2017.119521Ключові слова:
лазер, анемометр, допплерівський, фільтр, інтенсивністьАнотація
В роботі підвищення глибини модуляції сигналу лазерного допплерівського анемометра (ЛДА) та точності вимірювання швидкості пропонується проводити за рахунок забезпечення узгодження розсіяного випромінювання за інтенсивністю.
Для цього замість апертурної діафрагми пропонується встановлювати фільтр, що не пропускає до фотоприймача розсіяне випромінювання з низької ступеню узгодження.
Для визначення форми фільтру складена програма за допомогою якої можна за теорією Лоренца-Мі розрахувати складові розсіяних хвиль, значення коефіцієнта амплітудного узгодження та видності допплерівського сигналу.
Представлені форми фільтрів для ЛДА, що випускаються фірмами TSI Inc. та Intelligent Laser Application GmbH ILA GmbH.
Посилання
F. Durst, J. Jovanovic and J. Sender, "LDA measurements in the near-wall region of a turbulent pipe flow," Journal of Fluid Mechanics, vol. 295, no. -1, p. 305, 1995.
"Precision measurement instruments", TSI, Inc, 2017. [Online]. Available: http://www.tsi.com/. [Accessed: 18- Dec- 2017].
"Intelligent Laser Application GmbH", Ila.de, 2017. [Online]. Available: http://ila.de. [Accessed: 18- Dec- 2017].
K. Shinpaugh, R. Simpson, A. Wicks, S. Ha and J. Fleming, "Signal-processing techniques for low signal-to-noise ratio laser Doppler velocimetry signals," Experiments in Fluids, vol. 12-12, no. 4-5, pp. 319-328, 1992.
G. Gouesbet and G. Gréhan, Generalized Lorenz-Mie Theories. Berlin, Heidelberg: Springer Berlin Heidelberg, 2011.
J. Dubnishhev, Metody lazernoj doplerovskoj anemometrii. Moscow: Nauka, 1985, pp. 1-346. (in Russian)
V. Zemljanskij, Izmerenie skorosti potoka lazernym dopplerovskim metodom. Kyiv: Vyshcha shkola, 1987, pp. 1-177. (in Russian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.