ДОСЛІДЖЕННЯ РІВНЯ ОПРОМІНЕННЯ ПРИСТРОЮ СВІТЛОТЕРАПІЇ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.53(1).2017.106811Ключові слова:
оптичне випромінювання, оптико-електронна система, біооб’єкт, світлодіодна матриця, джерело випромінювання, пристрій світлотерапіїАнотація
Проаналізовано основні фотобіологічні методи впливу оптичного випромінювання ультрафіолетового діапазону хвиль (250-400 нм), які використовуються для опромінення ураженого шкірного покриву людини, виявлено значне непропорційне розміщення джерел світла, що призводить до нерівномірного формування світлового потоку на біологічному об'єкті і знижує ефективність світлотерапії.
Розроблена та запропонована методика розрахунку для створення рівномірного розподілу освітленості на поверхні опромінення та наведено рекомендації щодо отримання оптимального світлового поля оптико-електронної системи пристрою для світлотерапії. Наводяться відомості про нові сучасні напівпровідникові джерела ультрафіолетового випромінювання (250-350 нм). На відміну від ртутних ламп розглянуті світлодіодні елементи забезпечують можливість побудови компактних комп'ютерних регульованих світлотерапевтичних пристроїв для застосування в фотомедичних технологіях.
Посилання
Opticheskaya biomeditsinskaya diagnostika. V 2 t. T. 1; per. s angl. pod red. V.Tuchin. Moscow : FIZMATLIT, 2007. 560 p. (in Russian)
Photobiology: The science of life and light. Lars Olof Bjorm. – 2-nd edition. Lund : Springer. 2010. 695 p.
Kuz, V.I, Tkachuk, R.A., Robulova, B.M. "Exposure of human skin of continuous supervision and control of process parameters," Measuring and computing in industrial processes, 1 (46), pp. 145-149, 2014.
R. A.Tkachuk, V.I. Kuz. "Study of effect of modeling biophysical light scattering in biological media," Measuring and computing in technological processes ", Khmelnitsky : №2, pp.121 - 126, 2015.
Andriychuk, V.A., Zelenkov, I.A. "Analitichniy metod svitlotehnichnogo rozrahunku dlya oprominyuvalnih pristroyiv z nesimetrichnim svitlovim rozpodilom," MaterIali IV Mizhnarodnoyi naukovo-tehnIchnoyi konferentsiyi "AVIA-2002" 23-25 kvitnya 2002 roku, m.Kyiv: Natsionalniy aviatsiyniy universitet, 2002, T.2 Aerokosmichni sistemi monitoringu ta keruvannya, Sektsiya: Avionika. pp. 23.79-23.82, 2002. (in Ukrainian)
Patent Ukrayiny №113732 A61V 5/00 Prystriy dlya svitloterapiyi. O. P. Yanenko, K.L. Shevchenko, R.A. Tkachuk, V.I. Kuz', zayavka № u201608572, zayavl. 04.08.2016, opubl. 10.02.2017. Byul. № 3 (in Ukrainian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.