ДОСЛІДЖЕННЯ ВАРІАБЕЛЬНОСТІ СЕРЦЕВОГО РИТМУ ЗА ДОПОМОГОЮ СТАТИСТИЧНИХ І ГЕОМЕТРИЧНИХ МЕТОДІВ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.53(1).2017.106808Ключові слова:
варіабельність серцевого ритму, статистичні методи, геометричні методи, RR-інтервалАнотація
Захворювання серця в останні десятиріччя вийшли на перший план. Наука не стоїть на місці, з кожним роком з’являються нові методи діагностики і лікування. На зміну давно відомим методам діагностики і лікування приходять нові. Успішним прикладом може бути аналіз мікроальтернацій ЕКГ, який дозволяє передбачати початок серцево-судинної патології. Одним із сучасних методів оцінки взаємозв’язку серця і нервової системи є оцінка варіабельності серцевого ритму (ВСР).
Аналіз варіабельності серцевого ритму дає можливість оцінити функціональний стан людини, крім того дозволяє стежити за динамікою та виявляти патологічні стани. Дозволяє отримати інформацію про адаптивні резерви організму, що дає можливість передбачати збої в роботі серцево-судинної системи.
В статті розглянута інформаційна технологія у вигляді програмного забезпечення, використовуючи яке можна оброблювати результати досліджень варіабельності серцевого ритму, отриманих за допомогою спеціалізованого інструменту та збережених у вигляді числового масиву даних. Програмне забезпечення написано за допомогою MatLab і досліджує масив даних із застосуванням статистичних і геометричних методів. Також проведений стислий аналіз результатів.
Посилання
Baevskyy, R. M., Kirillov, O. I., Kletskyn, S. Z. Mathematical analysis altered heart rate during stress. Moscow: Science. 1984. 220 p. (in Russian)
Baevskyy, R.M., Motylyanskaya, R . The rhythm of the heart of athletes. Moscow: Physical education and sport, 1986. 142 p. (in Russian)
Baevsky, R.M., Nidekker, I.G. Spectral analysis of heart function automatism. Vilnius: Statistical electrophysiology, 1968. 751 p. (in Russian)
Baevsky, R.M. Prediction of the states on the verge of norm and pathology. Moscow: Medicine, 1979.295 p. (in Russian)
Baevsky, R. M., Smirnova, T. M. Application of variational pulsometry in assessing the daily dynamics of heart rate in patients with ischemic heart disease and functional disorders of the cardiovascular system. Kyiv: Cardiology, 1978. 18(4):44-50.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.