ДОСЛІДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОПРОВІДНОСТІ БІОЛОГІЧНИХ ТКАНИН
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.53(1).2017.106807Ключові слова:
електропровідність, електричний струм, частота, біологічна тканина, фізіотерапіяАнотація
У даній статті приведено результати досліджень зміни електропровідності біологічної структури під впливом імпульсного електричного струму в різних частотних діапазонах.
В якості біозразків було використано м’язову тканину свині (лат. Suidae) та живого дощового черв’яка (лат. Lumbricina)
Посилання
V.O. Samoylov, Medical biophysics. Saint Petersburg, Russian Federation: SpecLit, 2004. 196 p.: ill. p.252–254. (in Russian).
V.P. Martsenyuk, Medical and Biological Physics. Ternopil, Ukraine: Ukrmedkniga, 2012. 304 p. (in Ukrainian).
Study Action AC and DC on biological objects, 2015 [Online]. Available: http://intranet.tdmu.edu.ua/data/kafedra/internal/distance/classes_stud/українська/1%20курс/Біофізика%20та%20медична%20апаратура/03_Фізичні%20основи%20електрографії.htm. (in Ukrainian).
Direct current low-voltage - Preformed therapeutic factors in the treatment of disease, 2005 [Online]. Available: http://lekmed.ru/info/arhivy/ preformirovany–lechebnye–faktory–v–lechenii–serdechno–sosudistyh–bolezney–2.html. (in Russian).
The electrical conductivity of biological tissues and fluids, 2015 [Online]. Available: http://helpiks.org/2–88263.html. (in Ukrainian).
V.M. Bogolyubov, Techniques and methods of physio-therapeutic treatments. Moscow, Russian Federation: "TOT", 2001. 352 p. (in Russian).
David S. Holder, “Brief Introduction to bioimpedance” in Electrical Impedance Tomography. Methods, History and Applications. D. Holder. London, USA: IOP Publishing, 2005, pp.411–422.
Encyclopedia of Medical Devices and Instrumentation / John G. Webster. - John Wiley & Sons, 2006. –H . Hutten. Impedance plethysmography. – Vol.4, pp.120-132. [Online]. Available: http://www3.interscience.wiley.com/cgi- bin/mrwhome/112102158/HOME?CRETRY=1&SRETRY=0.
Encyclopedia of Medical Devices and Instrumentation. John G. Webster. - John Wiley & Sons, 2006. – B.F. de Blasio, J. Wegener. Impedance spectroscopy, Vol.4, pp.132–144. [Online]. Available: http://www3.interscience.wiley.com/cgi- bin/mrwhome/112102158/HOME?CRETRY=1&SRETRY=0.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.