РОЗРОБКА АЛГОРИТМУ АНАЛІЗУ ГЕМОДИНАМІКИ НИРОК ЗА СЦИНТИГРАФІЄЮ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.53(1).2017.106793Ключові слова:
непряма ангіографія, сцинтиграфія, ниркиАнотація
Метою цієї роботи є аналіз cцинтиграфічних зображень непрямої ренангіографії пацієнтів хворих на хронічний пієлонефрит.
Сцинтиграфічні зображення непрямої ренангіографії характеризуються низькою роздільною здатністю. Тому ефективна перфузія тканин оцінюється за кінетикою радіофармпрепарату (РФП) у всій нирці. В цьому випадку, нирка представляється як зосереджена система, тобто як математична точка. В свою чергу це призводить до втрати діагностичної інформації, яка характеризує нирку як просторово-розподілену систему.
У роботі описано розроблений алгоритм для аналізу типів кінетичних кривих радіофармпрепарату в нирках та їх подальшій класифікації. Зазначений алгоритм надає можливість на кількісному рівні оцінювати явище синхронізації функціонального стану груп нефронівПосилання
V. I͡U. Kundin, S. V. Pospelov. "Radiofarmat͡sevticheskie preparaty dli͡a vizualizat͡sii i ot͡senki funkt͡sional'nogo sostoi͡anii͡a mochevydelitel'noĭ sistemy," Urologіi͡a, vol. 16, № 2, pp. 58-64, 2012. (in Russian)
Lishmanov, I͡U. B., Chernov, V. I. Radionuklidnai͡a diagnostika dli͡a prakticheskikh vracheĭ; pod red. I͡U. B. Lishmanova, V. I. Chernova. Tomsk: STT, 2004. 163 p. (in Russian)
Tkachenko M. N. Radiologii͡a (luchevai͡a diagnostika i luchevai͡a terapii͡a). Kiev: Kniga pli͡us, 2013. 421 p. (in Russian)
N. A. Nikolov, N. N. Kovalenko, D. A. Supruni͡uk, A. L. Kaminskai͡a and V. I͡U. Kundin. "Sinkhronizat͡sii͡a ansambleĭ nefronov po dannym renost͡sintigrafii," Vіsnik NTUU “KPІ”. Serіi͡a Priladobuduvanni͡a, is. 49(1), pp. 158-169, 2015. (in Russian)
I͡U. P. Emel'i͡anova, A. P. Kuznet͡sov, Ė. Mozekilde and I͡A. L. Laugesen. "Dinamika svi͡azannykh nefronov i rezhim shirokopolosnoĭ sinkhr onizat͡sii," Nelineĭnai͡a dinamika, vol. 8, № 5, pp. 875 – 896, 2012. (in Russian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.