ВИМІРЮВАННЯ КІЛЬКОСТІ ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ УЛЬТРАЗВУКОВОГО МЕТОДУ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.53(1).2017.106709Ключові слова:
кількість теплоти, теплолічильник, ультразвуковий метод, ультразвуковий перетворювач витратАнотація
У статті окреслений сучасний стан впровадження вузлів обліку теплової енергії, їх структура та якість.
Обґрунтована необхідність застосування ультразвукових приладів для вимірювання витрати і кількості рідиннофазних потоків у складі вузлів обліку завдяки їх перевагам порівняно з іншими класами приладів аналогічного призначення.
Розглянуто ультразвукові методи вимірювання витрати рідинних енергоносіїв, оцінено можливості їх застосування для вимірювання кількості теплоти. Сформульовано вимоги до ультразвукового перетворювача витрати у складі вузла обліку кількості теплоти, що дозволить підвищити його метрологічну надійність
Посилання
Fialko I. F., Shesteren' I. V. Individual'nyj uchet teplopotreblenija otaplivaemyh kvartir – faktor snizhenija rashodov toplivno-jenergeticheskih resursov. Available at: https://www.ista.com/fileadmin/twt_customer/countries/content/Belarus/Publications/EnEffTech.pdf (in Russian)
EN 1434-1:1997 Heat meters – Part 1: General requirements
Available at: http://www.patriot-nrg.ua/ukr/savings/view/160
Fridman A. Z. Izmeritel'naja tehnika – Мeasurement Techniques, 1991, no 11. (in Russian)
Available at: http://prock.com.ua/metererror/
Available at: http://vlp.com.ua/files/14_46.pdf
Promy`slovi ta pobutovi vy`tratomiry`: konspekt lekcij dlya studentiv fakul`tetu EPES, napryamu pidgotovky` 6.051003 – “Pry`ladobuduvannya” dennoyi ta zaochnoyi form navchannya. Uklad. O. L. Kajdy`k, T. V. Terlecz`ky`j. Lucz`k, RVV Lucz`kogo NTU, 2015. 56 p. (in Ukrainian)
Rashodomery i schetchiki veshhestv: Spravochnik: Kn. 1; pod obshh. red. E. A. Shornikova – 5-e izd., pererab. i dop. Sankt-Peterburg, Politehnika, 2002. 409 p. (in Russian)
Rashodomery i schetchiki veshhestv: Spravochnik: Kn. 2. / Pod obshh. red. E. A. Shornikova – 5-e izd., pererab. i dop. – Sankt-Peterburg, Politehnika, 2004. 412 p. (in Russian)
Korobko I. V., Didkovskaja A. N., Kuz'menko P. K. Santehnika. Otoplenie. Kondicionirovanie, 2006, no 4, pp. 16 – 20. (in Russian)
Morozov V. B. Pribory i sistemy upravlenija – Instruments and Systems: Monitoring, Control, and Diagnostics, 1997, no 11, pp. 19 – 20. (in Russian)
STO Gazprom 5.2-2005. Metodika vypolnenija izmerenij s pomoshh'ju ul'trazvukovyh preobrazovatelej rashoda, 2006. (in Russian)
Tabin D. Kontrol'no-izmeritel'naja tehnika – Test and Measuring Techniques, no 9, pp. 12 – 16, 1989. (in Russian)
Bergman L. Ul'trazvuk [Ultrasound]. Moscow, 1957. 726 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.