ЦИФРОВИЙ АНАЛІЗАТОР ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИХ ПАРАМЕТРІВ УЛЬТРАЗВУКОВИХ КОЛИВАЛЬНИХ СИСТЕМ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.53(1).2017.106699Ключові слова:
ультразвук, п’єзоелектричний перетворювач, генератор, аналізаторАнотація
Для розрахунку оптимального узгодження потужного ультразвукового генератора з п’єзоелектричним перетворювачем необхідно знати параметри еквівалентної електричної схеми заміщення останнього, які визначаються на основі експериментально отриманих значень та амплітудно-частотних (АЧХ) і фазочастотних (ФЧХ) характеристик.
В роботі приведені результати розробки цифрового аналізатора і програми ПК для побудови і аналізу цих характеристик. Створений аналізатор живить підключену до нього ультразвукову коливальну систему синусоїдальною напругою, яка змінює свою частоту в заданих межах, та за допомогою комп’ютера відображує в графічному вигляді АЧХ і ФЧХ, а також визначає основні параметри коливальної системиПосилання
ww.testequipmentdepot.com/hewlettpackard/impedanceanalyzers /4194a.htm
Barsukov R.V., Ilchenko E.V., Abramenko D.S. "Pribor dlya izmereniya parametrov ultrazvukovih kolebatelnih system," Sbornik dokladov Vserossiyskoy konferentsii IAMP-2010, Biysk, p.115, 2010. (in Russian)
Vorontsov A.V. "Pribor dliya issledovaniya amplitudno- i fazochastotnih harakteristik (AChH)," Gorniy informatsionno-analiticheskiy bulleten, №6, pp. 224-227, 2003. (in Russian)
Dyakonov V. "Postroitel AChH – ostsillograf ili analizator spectra," Komponenti i technologii, №12, p.159, 2010. (in Russian)
Prokic Miograd. Piezoelectric transducers modeling and characterization. MPI, Switzerland, 2004, pp. 266.
Furduev V.V. Elektroakustika. Moscow - Leningrad, 1948. (in Russian)
www.microchip.com/ PIC16F887. PDF.
www.analog.com/ AD9834. PDF.
www.microchip.com/ MCP3551E. PDF.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.