ВИЗНАЧЕННЯ КООРДИНАТИ УЯВНО-РЕАЛЬНОЇ ПОВЕРХНІ МЕЖОВОЇ ПАНДАННОЇ ЗОНИ ОБ’ЄКТА. Частина 1. ЗАГАЛЬНІ ЗАСАДИ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.53(1).2017.106693Ключові слова:
абстрактний об’єкт, відчутник, чутливість, просторово-часові координати, панданна зонаАнотація
Розроблено аналітичні моделі визначення координати поверхні абстрактного об’єкта за допомогою аналізу панданних зон об’єктів, що взаємодіють у просторі, отже, саме у цій зоні взаємодії важливо знати переміщення маси та її просторово-часові координати.
На засадах моделі руху абстрактних об’єктів запропоновано виконання операцій обміру та контролю поверхні деталі, а також просторово-часові координати торкання об’єктів під час обробки матеріалу. Запропоновані методики доцільно використовувати в умовах виробничого процесу на приладобудівних підприємствах для підвищення точності визначення координат позиціювання об’єктаПосилання
G. S. Tymchyk, V. I. Skyt͡si͡ouk, M. A. Weintraub, T. R. Klotchko. Fizychni zasady tekhnolohiï TONTOR: monohrafii͡a. Kyïv : NTUU «KPI», 2010. 352 p. (in Ukrainian)
D. Vudraf, T. Delchar. Sovremennye metody issledovanii͡a poverkhnosti. Moscow : Mir, 1989. 564 p. (in Russian)
M. A. Pavlovs′kyĭ. Teoretychna mekhanika: Pidruchnyk. Kyïv: Tekhnika, 2002. 512 p. (in Ukrainian)
Skyt͡si͡ouk V. I., Diordit͡sa I. M., Naumenko V. I. "Doslidz͡henni͡a vlastyvosteĭ poverkhni detali za dopomohoi͡u tokarnoho instrumentu," Vysoki tekhnolohiï v mashynobuduvanni: Zbirnyk naukovykh prat͡s′ NTU «KhPI». Kharkiv, is. 1 (12), pp.151-158, 2006. (in Ukrainian)
Kuz'michev V. E. Zakon i formuly fiziki. Kyiv: Nauk. dumka, 1989. 864 p. (in Russian)
Gavrilov A. N. Tochnost' proizvodstva v mashi-nostroenii i priborostroenii. Moscow : Mashinostroenie, 1973. 567 p. (in Russian)
V. D. Mi͡agkov, M. A. Paleĭ, A. B. Romanov and V. A. Braginskiĭ. Dopuski i posadki: Spravochnik v 2-kh chasti͡akh ; 5-oe izd., pererab. i dop. Leningrad : Mashinostroenie. Leningradskoe otd., 1978. 544 p., il. (in Russian)
P. F. Dunaev, O. P. Lelikov. Raschet dopuskov razmerov. 4-e izd. pererab. i dop. Moscow : Mashinostroenie, 2006. 400 p., il. (in Russian)
Borovkov A. A. Kurs teorii veroi͡atnosteĭ. Moscow: Nauka, Glavn. red. fiz.-mat.lit., 1972. 288 p., il. (in Russian)
Granino A. Korn, Theresa M. Korn. Mathematical Handbook for Scientists and Engineers: Definitions, Theorems, and Formulas for Reference and Review (Dover Civil and Mechanical Engineering). 2 Revised Edition, 115, 2000.
Skyt͡si͡ouk, V. I. "Elementarna chastka pokhybky," Visnyk NTUU «KPI». Serii͡a mashynobuduvanni͡a. – is. 76, pp. 121-125, 2016. (in Ukrainian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.