ПОРІВНЯННЯ ТОЧНОСТІ ДЕЯКИХ АЛГОРИТМІВ БЕЗПЛАТФОРМОВИХ ІНЕРЦІАЛЬНИХ СИСТЕМ ОРІЄНТАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1970.53(1).2017.106547Ключові слова:
інерційна орієнтація, алгоритми, точність, дрейфи похибокАнотація
На основі комп'ютерного моделювання в середовищі Matlab процесу обробки вимірювальної інформації про вектор кутової швидкості об’єкта в окремі моменти часу вивчаються параметри точності відомих алгоритмів і зроблені висновки щодо раціонального їх синтезу.
Основна увага приділяється вивченню дрейфу алгоритмічної похибки. Як і сказано, дрейф алгоритму в певних умовах призводить до похибки, яка стає переважаючою над іншими складовими похибки обробки інформації.
Причиною появи дрейфів алгоритмів є випрямний ефект, обумовлений наявністю в інтегрувальних рівняннях орієнтації мультиплікативних членів. Виділено характерні особливості випрямного ефекту: 1) він виникає при синхронних коливаннях множників мультиплікативних членів і 2) істотно залежить від зсуву фаз між коливаннями цих множників.
Кінцевою метою досліджень є встановлення залежностей максимальних дрейфів похибок алгоритмів від кроку опитування вимірювачів і параметрів коливань основи.
Зроблено висновки про ефективність деяких пропонованих прийомів підвищення точності алгоритмів різних наближень для визначення параметрів орієнтації в бесплатформових інерційних системах орієнтаціїПосилання
Lazarev Y. F. 10th International Scientific and Technical Conferention "Girotehnologii, navigatsiya, upravlenie dvizheniem i konstruirovanie aviatsionno-kosmicheskoy tehniki". Sbornik dokladov. Kyiv : NTUU "KPI", 2015, pp. 475-482. (in Russian)
Miller R. B. "A new strapdown attitude algorithm Journal of Guidance," Control and Dynamics, vol.6, No.4, pp. 287-291, 1983. doi.org/10.2514/3.19831
Panov A. P. Matematicheskie osnovyi teorii inertsialnoy orientatsii. Kyiv: Naukova dumka, 1995. 280 p. (in Russian)
Mark J. G, Tazartes D. A. "Konicheskie algoritmyi, uchityivayuschie neidealnost chastotnoy harakteristiki vyihodnyih signalov giroskopov," Giroskopiya i navigatsiya, 1(28), pp. 65-77, 2000. (in Russian)
Budennyiy M. F. "Ob avtomatizirovannom proektirovanii sistemyi programmno-apparatnyih sredstv na baze giperkompleksnyih chisel dlya zadach orientatsii tverdogo tela. Part 2," Reestratsiya, zberigannya i obrobka danih, vol. 4, 4, pp. 77-84. 2002 (in Russian)
Litmanovich Yu. A., Mark Dzh. G. Materialyi X Sankt-Peterburgskoy mezhdunarodnoy konferentsii po integrirovannyim navigatsionnyim sistemam. SPb., ,2003 pp. 250-260. (in Russian)
Huang L. "A new second-order strapdown attitude algorithm," International Journal of Innovative Computing, Information and Control. Volume 9, Number 8, August 2013, pp. 3449-3462.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право на публікацію залишається за авторами.
Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на збірник наукових праць "Вісник Київського політехнічного інституту. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ" як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.
Автори публікують свої статті в збірнику на умовах ліцензії Creative Commons:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.
Видавець (КПІ ім. Ігоря Сікорського) має право за будь-якого використання цього видання зазначати своє ім'я або вимагати такого зазначення.
Редакційна колегія залишає за собою право розміщувати опубліковані в збірнику статті в різних інформаційних базах для надання відкритого доступу до матеріалів з метою популяризації наукових досліджень та підвищення цитованості авторів.